top of page

Moss CK Rent idrettslag

Moss CK er sertifisert som et Rent idrettslag. Det betyr at klubben og klubbens medlemmer forplikter seg til å delta aktivt i antidopingarbeidet. Fair play i alle former er en viktig verdi i klubben.


Ren idrettKlubben ble sertifisert som Rent idrettslag i 2013, og vil sørge for re-sertifisering med jevne mellomrom. Styret i klubben anser dette som viktig, ikke minst siden Moss CK er en sykkelklubb med utøvere på en rekke nivåer. Alle våre eliteutøvere forplikter seg til å gå gjennom opplæringsprogrammet Ren utøver. Vi anser det også som viktig at klubbens medlemmer fra de aller yngste har holdninger som gjør at bruk av dopingmidler er uakseptabelt.


Ønsker du å sertifisere deg som en ren utøver? Det kan du gjøre via lenken til høyre. Der finner du også lenker til en rekke andre spørsmål vedrørende doping.


Bjørn Bergenheim jr er ansvarlig for antidopingarbeidet i Moss CK. Har du spørsmål eller behov for å snakke med noen med hensyn til doping, kan du kontakte han.


22 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

Comentarios


bottom of page